Uzm.Dr. Semra
Yavuz

Bizi Arayın

0(552)-418-65-65

İpekyolu

Van

Pzt - Cum: 09:00-18:00

info@uzmdrsemrayavuz.com

Van Plexr Plazma

16-Nis-2023

Van Plexr Plazma

Plexr Plazma Nedir?

Plexr plazma, cildi gençleştirmek ve sıkılaştırmak için plazma enerjisi kullanan cerrahi olmayan bir kozmetik tedavidir. Bu tedavi, göz kapağı cerrahisi gibi geleneksel cerrahi işlemlerin benzer sonuçlarını sağladığından "yumuşak cerrahi" olarak da adlandırılır. Plexr Plazma tedavisi, bir jeneratör aracılığıyla cilt yüzeyine plazma enerjisi üreterek ciltte küçük noktalar oluşturur. Bu noktalar, cildin alt tabakalarındaki dokuları sıkıştırır ve cildin yenilenmesini ve sıkılaşmasını teşvik eder. Plexr Plazma, cilt lekelerini, akne izlerini, kırışıklıkları, göz çevresindeki torbaları ve düşük bir kaş çizgisini gidermek gibi bir dizi cilt sorununa çözüm sağlayabilir.


Plexr Plazma Uygulama Alanları Nelerdir?

Plexr Plazma, ciltteki birçok sorunun tedavisinde kullanılabilir. Bu uygulama alanları şunları içerebilir:

Göz kapağı sarkması: Göz kapağındaki sarkma, yaşlanmanın doğal bir sonucu olabilir ve görüşü de etkileyebilir. Plexr Plazma, göz kapağı cildini sıkılaştırmak ve göz kapağı sarkmasını gidermek için kullanılabilir.

Akne izleri: Akne izleri, cilt yüzeyinde kalıcı lekeler bırakan aknelerin izleridir. Plexr Plazma, cildin alt tabakalarındaki dokuları sıkıştırarak akne izlerini azaltmaya yardımcı olabilir.

Kırışıklıklar: Yaşlanma, güneş hasarı ve diğer faktörler ciltte kırışıklıklara neden olabilir. Plexr Plazma, ciltteki kırışıklıkları azaltmak için kullanılabilir.

Cilt lekeleri: Cilt lekeleri, güneş hasarı, yaşlanma, hormonal değişiklikler veya diğer faktörlerden kaynaklanabilir. Plexr Plazma, cilt lekelerinin görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir.
Düşük kaş çizgisi: Yaşlanma, ciltte elastikiyet kaybına neden olarak kaşların düşmesine neden olabilir. Plexr Plazma, kaşları yukarı çekerek daha genç ve canlı bir görünüm sağlamak için kullanılabilir.

Göz altı torbaları: Yaşlanma veya genetik faktörler, göz çevresinde şişkinlikler ve torbalar oluşmasına neden olabilir. Plexr Plazma, gözaltı torbalarını azaltmak için kullanılabilir.

Skarlar: Plexr plazma, skarların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir. Bu, cilt yüzeyindeki hasarların neden olduğu izleri ve lekeleri içerir.
 

Plexr Tedavisinden Sonra Ne Yapılmalıdır?

Plexr Tedavisinden sonra uygulama yapılan bölgenin ilk 7-10 gün içinde ultraviyole ışınlarından korunması önemlidir. Bu amaçla uygulamadan sonra ultraviyole koruması olan likit fondöten ile uygulama bölgesi iyice kapatılır. İlk 7-10 gün boyunca fondöten ile kapatılma durumuna dikkat edilmelidir. Plexr tedavisi sonrasında işlem uygulanan bölgede cilt kabuklanır ve dökülmeye başlar. Burada önemli olan bu kabukların kişi tarafınca alınmaması ve kendiliğinden dökülmesinin beklenmesidir. Bu süre zarfında ilgili bölgenin temizliği için saf sabunlar (zeytinyağlı sabun gibi) ve bebek şampuanları kullanılabilir. Dökülen cildin yerini pembe renkli yeni cilt dokusu alır.
 

Plexr Plazma Van'da Nerede Uygulanıyor?


Plexr Plazma, Van’da VAN GETAT Ünitemizde sertifika sahibi uzman hekimlerimizce uygulanmaktadır. Ayrıntılı bilgi için bizlerle telefon veya e-posta ile iletişime geçebilirsiniz.
Uzm. Dr. Semra YAVUZ uzun yıllara dayalı tecrübesi, nitelikli personeli ve teknolojik alt yapısı ile geleneksel ve tamamlayıcı sağlık hizmetlerinde hasta odaklı hizmet anlayışı ile sizleri bekliyor.